BTK Rekord
  • Nyheter
  • Klubben
    • Styrelsen
    • Börja spela
    • Medlem 2025/2026
    • Träningstider 2026/2027
    • Klubbshopen
    • Tävlingar
    • Dataranking SBTF
    • Pensionärernas BTK 2026/2027
  • Serielagen
    • BTK Rekord A-Pingisligan
    • BTK Rekord dam div 1
    • BTK Rekord B div 2
    • BTK Rekord C/D div 4
    • BTK Rekord E div 5
  • Våra Arrangemang
    • WTT Youth Contender 2026
    • Sweden Tour Rekordspelen
    • Rekord Open
    • Viskväll 2025
  • Ungdom
    • BTK Rekord Ungdom A
    • BTK Rekord Ungdom B
    • BTK Rekord Ungdom C
    • BTK Rekord Ungdom F
    • BTK Rekord Ungdom G
  • Sponsorer
  • Click to open the search input field Click to open the search input field Sök
  • Menu Menu

Vi är kopplade till Fritidskortet!

27 januari, 2026/0 Kommentarer/i BTK Rekord/av Arvid

Hej alla medlemmar, här kommer en uppdatering gällande Fritidskortet. Vi är som klubb registrerad som ”Fritidskort-klubb”. För att utnyttja förmånen måste var och en in på Fritidskortets hemsida och själv sköta kontakten med myndigheten: https://fritidskortet.ehalsomyndigheten.se/. Det nu gällande Fritidskortet gäller från 5 januari till 30 november 2026 och kan utnyttjas för de som är mellan 7–16 år.

Fakturor som man kan använda Fritidskortet till är medlemsavgifter, deltagaravgifter etc. Om man får en faktura från BTK Rekord kan man alltid kolla om man kan få hjälp med betalning via Fritidskortet. Fråga då någon tränare eller mejla till bordtennis.rekord@gmail.com. För de som redan betalt sin medlemsavgift kan det vara lämpligt att inte utnyttja kortet förrän tills nästa säsongs medlemsavgift. Vårt verksamhetsår är ju inte kalenderår utan från 1 juli-30 juni.

Vi hoppas genom att vara en klubb kopplade till Fritidskortet att detta ska göra så att fler kan vara del i vår förening. Vi ses i hallen!

https://www.btkrekord.se/wp-content/uploads/2011/06/logotyp.png 0 0 Arvid https://www.btkrekord.se/wp-content/uploads/2011/06/logotyp.png Arvid2026-01-27 15:02:042026-01-27 15:02:04Vi är kopplade till Fritidskortet!

Bläddra efter:

  • BTK Rekord (514)
    • Nyheter (25)
    • Pensionärerna (8)
    • Styrelsen (1)
    • Tävlingar (191)
  • BTK Rekord dam div 1 (1)
  • Dataranking SBTF (1)
  • Medlem 2025/2026 (1)
  • Okategoriserade (180)
  • Pensionärerna (1)
  • Seriespel (156)
    • BTK Rekord B div 2 (1)
    • BTK Rekord C/D div 4 (1)
    • BTK Rekord E div 5 (1)
  • Shop (1)
  • Ungdom (6)
  • Våra Arrangemang (13)

Populära söktermer

Våra Arrangemang

Länklista

  • Föreningserbjudande Eriks Fönsterputs 2024
  • ITTF
  • Medlemsinfo Eriks Fönsterputs 2024
  • Rekord Open
  • Seriespel 2023/2024.
  • Skånes Bordtennisförbund
  • STIGA
  • Svenska Bordtennisförbundet
  • Tävlingsresultat
  • Visans vänner

SöK

Search Search

Övriga länkar

Nyheter

januari 2026
M T O T F L S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
« dec   feb »

Kontakt

Mobil: 0704 – 82 41 45
Mail: bordtennis.rekord@gmail.com
Hemsida: www.btkrekord.se
BTK Rekord, c/o Levin
Planteringsvägen 96 A
252 31 Helsingborg
Bankgiro: 221-0482

© Copyright - BTK Rekord - Enfold Theme by Kriesi
Scroll to top Scroll to top Scroll to top